Każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę, iż odpowiednie wyposażenie małego wędrowcy sprawi, iż będzie on zdecydowanie lepiej czuł się podczas przebywania trasy. Profesjonalny sprzęt – np. marki The North Face  wpływa na znaczne poprawienie komfortu i bezpieczeństwa.W praktyce pojawiają się jednak pytania o zasadność kupowania markowego, a więc często drogiego sprzętu. Powód jest prozaiczny. Buty górskie dla pięciolatka, czy też dziesięciolatka to wydatek, który wiąże się z nabyciem obuwia na jeden sezon. O ile jest możliwość przekazania w kolejnym roku niezbyt zniszczonej pary butów młodszemu rodzeństwu czy kuzynostwu to możemy mieć poczucie, iż wydatek opłacił się, posłuży wielokrotnie. Jeśli jednak mamy świadomość, iż niezbyt ekonomiczny zakup będzie do wydania lub odsprzedaży za pół ceny po kilku miesiącach to zwykle dochodzimy do wniosku, iż lepiej nabyć sprzęt niemarkowy, a więc i tańszy.

Dylemat może rozwiązać nasz sklep, dostarczający profesjonalny sprzęt trekkingowy dla małych i dorosłych klientów.

Najmniejsze damskie i męskie numery często pasują na stopy tak zwanej młodszej młodzieży.

Czy warto fundować dziecku markowy plecak? Zdecydowanie tak, gdyż jego plecy nie męczą się pod sztywnym, nie przepuszczającym powietrza materiałem. Plecak na wędrówki powinien być dodatkowo usztywniany, a tego typu udogodnień na próżno szukać w najbardziej okrojonych wersjach. Warto jednak nabyć plecak dziecięcy Camper, gdyż jest to pomniejszona wersja plecaka Borealis, który jest popularny wśród osób, które wybierają markowe produkty. Firma The North Face zadbała tutaj o to, by uprząż ramienna była idealnie dostosowana do delikatnych, dziecięcych ramion. Plecaki tego typu nadają się idealnie na piesze wędrówki, w góry, a także i do szkoły. Produkt posiada wiele praktycznych kieszonek oraz elastyczną kieszeń na butelkę z napojem. Dzięki tej funkcji nie ma konieczności każdorazowego zdejmowania i rozpinania plecaka, gdy dziecko poczuje pragnienie. Camper dostępny jest w kilku ciekawych wersjach kolorystycznych, w tym przypadku każdy chłopiec oraz dziewczynka znajdą coś odpowiedniego dla siebie.

Nabywając dla małego podróżnika odzież odpowiednio przystosowaną do trekkingu oraz wypraw górskich, zapewniamy dziecku należne bezpieczeństwo. Buty z membraną gore – tex, spodnie i kurtka nieprzepuszczające wilgoci, a odprowadzające pot to kapitalny sposób na to, by nasza pociecha czuła się naprawdę komfortowo podczas długich wypraw.

Myśląc o zakupach dla dziecka, które tak szybko nie wyrasta ze kolejnych rozmiarów, warto pomyśleć o markowej, solidnej odzieży, gdyż sprzęt na kilka sezonów powinien być trwały, uszyty z bardzo dobrych jakościowo materiałów. W przeciwnym razie co roku będziemy wymieniać różne elementy ekwipunku na nowe, wydając prawie tyle samo lub więcej, niż podczas zakupu jednej, trwałej, markowej rzeczy.