Większość wypraw w wysokie góry to wycieczki, trwające często kilka miesięcy. W tym czasie nasze domowe łóżko zastępuje nam śpiwór. Musi on nam zapewnić nie tylko komfort snu, ale także zadbać o nasze zdrowie, a czasem i życie w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Na wysokościach przekraczających kilka tysięcy metrów, nasz strój i śpiwór to najważniejsze elementy decydujące o przeżyciu. Nie dziwi, więc fakt, że wytwórcy sprzętu alpinistycznego i wysokogórskiego odzieży i śpiworom poświęcają tyle uwagi. Obecnie najwięksi producenci sprzętu w produkcji śpiworów zarówno stosowanych w profesjonalnych wyprawach, jak i turystycznych wycieczkach, wykorzystują najnowsze materiały i technologie. Zastosowane rozwiązania w zakresie funkcjonalności i wytrzymałości są wynikiem nie tylko badań laboratoryjnych, ale także doświadczeń zdobytych podczas wielu wysokogórskich ekspedycji.

Dobry śpiwór to gwarancja przeżycia w najtrudniejszych warunkach

Wynika to głównie z poczucia bezpieczeństwa, jakie zapewnia im sprzęt The North Face. Ponadto podkreślają, że sprzęt The North Face jest niezawodny.

W ofercie The North Face znajdziemy zarówno śpiwory puchowe, jak i syntetyczne. Wśród śpiworów puchowych, niekwestionowaną gwiazdą jest śpiwór puchowy Inferno -40F/-40C. To śpiwór z serii Expedition, specjalnie zaprojektowany z myślą o wyprawach w najzimniejsze miejsca na ziemi. Daje poczucie komfortu do -40 stopni Celsjusza. Dzięki wypełnieniu puchem z węgierskich szarych gęsi, śpiwór jest nie tylko bardzo lekki, ale także bardzo ciepły. Przy projektowaniu śpiwora brali udział doświadczeni alpiniści. Tak naprawdę tylko oni wiedzą, jak wygląda życie na wysokości kilku tysiącu metrów. Na podstawie ich wskazówek i uwag, projektanci opracowali szereg rozwiązań zwiększających funkcjonalność śpiwora. Śpiwór ma kształt, który pozwala znacznie dopasować się do anatomicznej budowy ciała alpinisty. Dla podniesienia komfortu śpiwór ma profilowaną komorę na stopy. Wiele rozwiązań to patenty The North Face. Regulowany kaptur Fitted Hood posiada specjalną izolację, która w newralgicznych miejscach podnosi właściwości termiczne. Trapezoidalna konstrukcja zapewnia stałą pojemność przegródek z puchem. Dzięki temu puch się nie przemieszcza i nie powstają wolne przestrzenie przepuszczające ciepło. Śpiwory The North Face z serii Expedition Down zapewniają aż do 13 procent więcej efektywności termicznej niż inne produkty. Wypełnienie Climashield™ Prism w obszarach dużego nacisku, które są miejscami największego kontaktu z zimnym podłożem (głowa, klatka piersiowa, stopy) tworzy izolację, oddzielającą ciało alpinisty od podłoża.

Z kolei lekki śpiwór puchowy Gold Kazoo to śpiwór 3 – sezonowy. Charakteryzuje się wyjątkowo niewielką wagą, która odpowiada wadze litrowej butelki wody. Śpiwór posiada wypełnienie z puchu europejskich gęsi. Śpiwór wykonany jest z bardzo miłego w dotyku materiału. Śpiwór posiada bardzo lekki worek kompresyjny, który kształtem jest dopasowany do spodu plecaka. Choć ten śpiwór to prosta konstrukcja, to nie brak w nim ciekawych rozwiązań zwiększających funkcjonalność. Świecący w ciemnościach uchwyt suwaka w zamku czy wewnętrzna kieszeń to rozwiązania bardzo ułatwiające codzienne użytkowanie śpiwora.

W ofercie The North Face nie brak także śpiworów syntetycznych. Śpiwór syntetyczny Aleutian 1S przeznaczony jest do letnich wypraw. Śpiwór łączy niską wagę z dużymi walorami termicznymi. W razie jakichkolwiek problemów, śpiwór szybko schnie.

Wśród śpiworów syntetycznych także znajdziemy takie, które sprawdzą się w trudniejszych warunkach pogodowych. Śpiwór Dark Star przeznaczony do użytkowania w temperaturach do – 29 stopni. W śpiworach syntetycznych zastosowano równie innowacyjne rozwiązania, jak w najlepszych śpiworach puchowych. Między innymi śpiwór ten posiada regulowany kaptur oraz profilowaną komorę na stopy, która zapewnia przestrzeń na naturalnych ruch stopami. Dzięki temu możemy zwiększyć cyrkulację krwi w dolnych partiach ciała i przez to zapewnić sobie więcej ciepła.

Śpiwory The North Face poza właściwościami termicznymi na najwyższym poziomie, charakteryzują się ponadstandardową estetyką. Dostępne są zarówno w szerokiej gamie rozmiarów, jak i bogatej palecie kolorów. Najczęściej śpiwory The North Face to połączenie dwóch kolorów, wewnętrzna powierzchnia jest w innym kolorze niż warstwa zewnętrzna. Kolory są łączone według najnowszych trendów w modzie. To daje ciekawy efekt wizualny.